Morfose Keratin Hair Mask

Крајно решение – нашите кератински маски за коса се ултимативно решение за сите ваши потреби за нега на коса. Формулиран е со кератин протеин кој продира длабоко во вратилото на косата за да помогне во поправка и враќање на нејзината природна состојба.
Мека, мазна и здрава коса – добијте мека, мазна и здрава коса што отсекогаш сте ја посакувале. Нашата формула е бестежинска и без масна, веднаш се апсорбира и нема да ја остави вашата коса мрсна или тешка.
Намалете го кршењето и расцепените врвови – Ако се користи редовно, нашата кератинска маска за коса може да спречи или намали расцепени врвови и кршење. Ова значи погуста, поцврста коса со зголемена живост на бојата
Сите типови коса – Овој производ е совршен за секој тип коса, затоа користете го онолку често колку што сакате да ја видите вашата коса во нејзината најдобра форма.
Формула без парабени – Како и другите наши производи за нега на коса Morfose, нашата маска за коса е ослободена од груби адитиви или парабени кои ја сушат и оштетуваат косата за да можете да уживате во постојана поддршка при секоја употреба.

740ден
Selected Features
ml
500500
Clear
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Артикел број: N/A
Катероиа