Perfect & Fix Eyebrow Palette – 703 – Deep Brown

Разновидна палета дизајнирана да внесе димензија на веѓите, создавајќи форма и дефиниција за приспособена шминка на веѓите. Содржи восок за основа/фиксирање, пресувана пудра и двострана четка за веѓи за да се создаде приспособена шминка за веѓите.

Ги пополнува и потемнува едвај таму, ги ваја непослушните и им дава прецизност или драма на тенките, неоформени веѓи. Лесна за мешање, лесна, ултра удобна пудра за веѓи ја открива вистинската боја со висока покривност и кадифено мат финиш за облик и дефиниција. Основата/восокот за фиксирање е идеален за поставување на веѓите на место. Текстурата во прав е развиена со технологијата Jet Mill за ефект на пудра со висока ефикасност.

 

Достапен во 4 хармонии на нијанси.

Погоден за сите типови кожа.

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано. Офталмолошки тестирано.

600ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа