Brow Liner – 154 – Deepest Brown

Молив за веѓи со мека текстура за извајување на идеалниот облик на веѓите пополнување на празнините на веѓите со големо влијание на бојата и совршена нијанса, што резултира со полумат финиш за веѓи со природен изглед.

Меката текстура ги исполнува и усовршува малите празнини на веѓите прецизно обезбедувајќи високо влијание на бојата и хомогена размачкување. Формулата базирана на восок лесно се применува, совршено се дефинира и засенува. Инфузирана со мешавина од хидрогенизирани масла за да обезбеди мек, свиленкаст допир и пријатна текстура, оставајќи луксузно чувство на кожата по нанесувањето. Финиот врв го оцртува обликот на веѓите со линија со висока дефиниција, извајувајќи ја идеалната форма на веѓите. Лајнер за веѓи без напор ги стилизира веѓите што нуди 9-часовно носење.

 

Достапно во 5 опции за бои.

Погоден за сите видови.

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано.

450ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа