Nishman 5 pc Keratin Complex Grooming Gift Set

Овој сет за подароци вклучува:

1 x Sun Sense Aftershave (200ml): Со 70° алкохол (етанол); антибактериски и погоден за дезинфекција на раце и површини. Ја освежува, лади и ревитализира кожата. Мирис: Сладок ориентален мирис
1 x Pro-Hair Shampoo 01 Keratin Complex (200ml): За нежно чистење на косата без да ја тежи. Косата станува мека, лесна и сјајна. Без сол и парабен. Погоден за сите типови коса
1 x Pro-Hair Conditioner 01 Keratin Complex (200ml): Без силикон и парабен. Збогатен со кератин. Заштитува од оштетување на пешкирот. Идеален за оштетена коса; навлажнува за природен изглед. Дава сјај и флексибилност на косата. Витаминот Е ја штити обоената коса од влијанието на слободните радикали
1 x P1 Volume Mattifying Styling Powder (20g): Прашок за обликување за обемна коса со природен волумен. Мала количина на волуменска матирачка пудра на линијата на косата обезбедува задржување и цврстина. За врвен волумен со максимална издржливост. Не е масно и добро се мие со обичен шампон. Ефект на стил: мат финиш. Тип на коса: Сите типови коса
1 x M1 мат паста за дефинирање на косата со масло од арган (100 ml): За секојдневно обликување. И дава на косата мат финиш. Лесна за работа во косата. Гарантира совршен цврст мат изглед. Не е масно и лесно се четка. Идеален за употреба на влажна и сува коса. Добро се мие со обичен шампон. Погоден за сите типови коса. Ефект на стил: мат изглед. Мирис: Вуди со цимет

1,230ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии,