Vegan Matte Foundation 02

Alix Avien Vegan Matte Foundation е формула со високи перформанси и усовршување со ефект на матирање и кадифена, прашкаста завршница. Неговата мека и мазна текстура обезбедува рамномерно и лесно размачкување, обезбедува беспрекорен изглед и пријатно носење за долготраен тен без сјај. Високата содржина на навлажнувачи обезбедува длабока хидратација, спречува сувост и дехидрација, ја зачувува ронливоста заштитувајќи ја шминката да не изгледа досадна и избледена за вистински мат ефект.

Згора на високиот заштитен фактор, оваа основа е внесена со екстракт од цвет на Artemisia Capillaris за да се спротивстави на пигментациските дамки предизвикани од прекумерната сончева светлина. Овој екстракт ја реактивира синтезата на колаген за потпорни слоеви на кожата, а со тоа ја зачувува нејзината младост.

Комбинацијата од четири видови на хијалуронска киселина во формулата помага да се изгради мрежа со димензии на дрво и прецизно да ги насочи различните слоеви на кожата за да ја надополни водата однадвор и да ја задржи водата однатре. На овој начин, кожата се навлажнува, целосно се хидрира и се подобрува еластичноста директно одвнатре.

1,200ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?