Vegan BB Cream Medium

Alix Avien Vegan BB кремот е дизајниран да создаде беспрекорен, изедначен тен без потреба од интензивна шминка.

Неговата кремаста, супер мека, лесна текстура помага да се изедначи тонот на кожата, обезбедувајќи совршена спојливост и хомогена размачкување со чиста покриеност и природен, лесен и блескав финиш. Инфузија со навлажнувачи со високи перформанси за подобрување на хидратацијата на кожата, освежување на изгледот на досадна, без сјај и уморна кожа.

Формулата содржи Lactobacillus Acidophilus, инкапсулирана активна состојка која делува како минимизирање на порите, помага да се навлажнува кожата и да се регулира pH вредноста. Исто така, ја штити кожата од надворешни фактори за да спречи идно оштетување.

Претставен во 2 опции за боја.

1,100ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии, ,