Infinity Touch Loose Powder – 01 – Transparent

Лабава пудра за поставување и одржување на изгледот на шминката.

Незабележлива на кожата, свиленкастата мека и ултра фина текстура носи кадифена мат финиш што трае до 12 часа без тежина или торта. Производот совршено се прилепува на кожата, обезбедувајќи исклучително беспрекорна примена со рамномерно ширење и одлично абење. Оваа пудра за подобрување на тенот, исто така, помага да се контролира сјајот што дава ефект на мат финиш без да ја исуши кожата. Loose Powder е претставен во практична амбалажа со практично затварачко просејување и апликатор за прав за мазна, дифузна завршница.

 

Достапен во 4 опции за бои кои се дизајнирани за различни тонови на кожа.

Погоден за сите типови кожа.

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано.

930ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа