Baked Blush – 102 Dirty Rose

Руменило кое е развиено со Baked Technology за подобрување на тенот со допир на боја и сјај.

Ултра фината, свилена текстура лесно се лизга и има покриеност што може да се изгради за приспособливи резултати. Разноврсна за употреба, печеното руменило е соодветно и за влажно и за суво нанесување: обезбедува поголема покриеност, подлабока сенка и блескав финиш кога се нанесува влажно. Сува употреба е ефикасна за поприроден ефект. Испечен до совршенство, пудрата се суши назад во неговата почетна недопрена состојба за да биде бесконечно тужена сув или влажен. Презентиран во елегантно, практично пакување со компактно огледало што го прави совршен за допири во движење.

Достапен во 6 различни опции на бои.
Погоден за сите типови кожа.
Без парабен и глутен.
Дерматолошки тестирано.

860ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа