Освежете го вашиот пролетен изглед со комбинирани предлози

Освежете го вашиот пролетен изглед со комбинирани предлози

Како што времето станува потопло, се пресоблекуваме и ние. Со враќањето на маиците полека почнуваме да се подготвуваме за летните месеци. Доколку сте збунети и не сте сигурни што да облечете во пролет, дојдовме со предлози за вас. Можете да изгледате стилски и да се облекувате како сакате со комбинациите што ги создавате овие месеци. Ќе ги одредиме најсоодветните бои за вас меѓу пролетните комбинации и ќе ви помогнеме да го постигнете изгледот што го сакате. Широко отворете ги вратите на кабинетот, еве одиме!

Можете да го обновувате плакарот секоја година или да пробате различни комбинации. Доколку не знаете кој аутфит со кои панталони оди, ви подготвивме специјален водич. Направивме специјални прегледи за комбинации со кои можете да ги изберете вистинските бои и да изгледате стилски. Многу е блиску да го постигнете изгледот што го сакате со пролетни комбинации и бои!

Пролетни бои и комбинации

Со доаѓањето на пролетта таа почнува да се појавува во живи бои. Можете да си создадете посебен стил оваа сезона кога повеќе ќе ги користите топлите бои. Кога станува збор за пролетната комбинација, првата боја на која ќе наидете е зелената. Во оваа сезона каде што можете да користите нијанси на зелена, можете да користите и различни бои заедно. Можете да ги искористите сините, црвените и сите бои на природата и да добиете прекрасен изглед.

Комбинации на фустани и јакни

Парковите и тренч палтата се едни од незаменливите производи на пролетната сезона. Ќе ве заштити од студени ветрови и ќе изгледа одлично на вашата облека. Можете да ги комбинирате вашите мини фустани со избирање на малку долг тренч палто. Ако сакате, можете да создадете повеќе стилски и поинаков стил со вашите мини чизми. Може да имате еден од најстилските изгледи кога станува збор за тоа што да облечете во пролет.

Кажете им збогум на вашите чизми

Чизмите можете да ги носите во сите годишни времиња, како и во пролетни комбинации. Чизмите ќе изгледаат многу стилски под кратките здолништа и фустани и ќе бидат спасител на пролетта. Иако можете да имате интересен изглед, можете да ја носите и целата пролетна преодна фаза во вашата облека.

Време е да ги соблечете мини здолништата

Здолништето е погодно за сите сезони. Сепак, како да ги надополните здолништата, кои создаваат поинаква атмосфера со вашата пролетна комбинација, со дуксери? Поинаков стил можете да постигнете со комбинацијата на мини здолниште и дуксер, која е една од најубавите комбинации што можете да ги направите за време на сезонските транзиции. Никој нема да може да го тргне погледот од вас, особено со накитот и другите додатоци кои ќе ги користите!

Парчиња за спасување

Со промената на времето, заедно можеме да доживееме и топло и студено време. Во овој момент, треба да бидете подготвени за секоја ситуација што ќе ја доживеете. Ќе бидете подготвени за инстантни промени со парчиња спасител. Што се однесува до тоа што да облечете во пролет, комбинацијата можете да ја комплетирате со кардиган кој го чувате со себе и брзо да го облечете кога ќе ви се олади. Како еден од најважните фактори во сезонските транзиции, секогаш треба да имате таков производ со вас.

Зарем не е време за блејзер јакни?

Една од најдобрите работи за пролетта е полесно облекување во слоеви. Иако можете да бидете поудобни и да носите каков стил сакате, време е да ги истакнете вашите блејзер јакни! Овие јакни, кои дефинитивно треба да се вклучат во вашата пролетна комбинација, можете да ги надополните со здолништа и фустани во стилска комбинација. Секогаш ќе биде производ кој ќе се грижи за вас со својот спасител и елеганција.

Иако почнуваме да се релаксираме со доаѓањето на пролетта, секогаш треба да се однесувате според времето. Поради оваа причина, секогаш можете да бидете заштитени од каква било ситуација со тоа што ќе имате парче спасител со вас. Сепак, време е постепено да ги спуштите пуферските јакни или дериватите на јакните на полиците. Со префрлање од ладни тонови на живи тонови, лесно можете да го постигнете изгледот што го сакате. Наместо долго да размислувате што да облечете во пролет, можете да добиете поддршка од нашиот водич!

Share on: