Morfose Milk Therapy Serum

Убава, сјајна коса е само неколку капки подалеку. Нашиот серум за коса продира длабоко во вратилото на косата за да ја обезбеди храната и заштитата што им е потребна на вашите прамени. Резултатот е свиленкаста, посјајна, поздрава коса која се чувствува посилна и изгледа многу поживописна.
Елиминирајте ја сувоста, оштетувањето и поделените врвови – Направете го серумот за терапија со млеко Morfose дел од вашата редовна рутина за нега на коса и исто така може да помогне да се намали досадната сувост, ронливоста, расцепените врвови и општо оштетување.
Знаете колку е тешко да се најде вистинската рутина за нега на коса? Овој кератински серум за коса го олеснува тоа! Тоа е моќна мешавина од аминокиселински комплекс и млечен протеин кој делува на вашата грива сила. Кажете им збогум на кршливите, кршени влакна со оваа ефикасна формула!

610ден
Selected Features
ml
100100
Clear
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Артикел број: N/A
Катероиа