Morfose Professional Quinoa Protein Shampoo

Зајакнување на грижата за бојата: Оваа мешавина на шампон инспирирана од свежо инспирирана фарма за смирување на скалпот е внесена со протеин од киноа за да помогне да се зачува бојата и да се заштити од топлински стил. Шампон за детоксикација на коса – Пробајте го нашиот шампон за сув скалп и подобрете ја негата на вашата коса со навлажнувачки шампон за сува коса кој ќе помогне да се исчистат снегулките за прекрасна коса за мажи и жени.

Убава коса од корен до врв: нашите производи за нега на коса се совршено измешани со корисни состојки за да ви помогнат да го смирите вашиот скалп и да ги негувате вашите прамени за убава коса од корен до врв. Ја оживува досадноста: Дерматолошки тестираниот шампон Color Protect ја штити вашата коса од досадноста предизвикана поради изложеноста на УВ зраци. Формула без парабени – Како и другите наши производи за нега на коса Morfose, нашиот шампон за коса е ослободен од груби адитиви или парабени кои ја сушат и оштетуваат косата, па можете да уживате во постојана поддршка при секоја употреба.

740ден
Selected Features
ml
10001000
Clear
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Артикел број: N/A
Катероиа