Morfose Professional Milk Therapy Creamy Hair Shampoo

Го враќа сјајот и ја зголемува силата – нежно ја чисти нечистотијата, акумулацијата на производите и другите нечистотии кои можат да предизвикаат досада и сувост. Исто така, помага да се врати сјајот, ја подобрува мекоста и ја зголемува силата за да можете да изгледате најдобро.

Поправка на сува, оштетена коса – Формулирана со 12 есенцијални амино киселини и млечни протеини, нашата маска за коса помага да се намали сувоста и оштетувањето и да се даде на вашата коса пополн, поздрав и помек изглед.

Елиминирајте ја сувоста, оштетувањето и поделените врвови – Направете го шампонот за терапија со млеко Morfose дел од вашата редовна рутина за нега на коса и исто така може да помогне да се намали досадната сувост, ронливоста, расцепените врвови и општо оштетување.

Нашата формула е доволно нежна за употреба секој ден и толку ефикасна што ќе ја забележите разликата во вашата коса со само едно миење!
Формула без парабени – Како и другите наши производи за нега на коса Morfose, нашиот шампон за коса е ослободен од груби адитиви или парабени кои ја сушат и оштетуваат косата, така што можете да уживате во постојана поддршка при секоја употреба.

850ден
Selected Features
ml
10001000
Clear
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Артикел број: N/A
Катероиа