Morfose Professional Amino Keratin Creamy Hair Shampoo

Дополнителен сјај – Нашиот шампон за кератин е дизајниран да го врати сјајот и волуменот, и да го елиминира разлетувањето и разлетувањето, како и сите други досадни проблеми со косата. Шампонот Morfose Keratin е специјално формулиран за досадна, сува и оштетена коса. Помага да се реструктуира оштетувањето на кутикулите предизвикано од топлината и ефектите од околината благодарение на неговата лесна формула.

Најефективен начин да ја вратите виталноста и да ја поправите косата од внатре кон надвор. Нашиот кератински шампон и дава на вашата коса еластичност, флексибилност и мекост со природен сјај кој трае со месеци. Обезбедете ѝ го на вашата коса најдобриот третман што го заслужува! Добијте сјајна, здрава и силна коса со овој моќен производ кој содржи масло од Арган и кокосови масла. Со само едно нанесување, ќе можете засекогаш да се збогувате со избушената и оштетена коса. Поздравете ги свилено-мазните и податливи прамени со нашиот шампон!

740ден
Selected Features
ml
10001000
Clear
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Артикел број: N/A
Катероиа