Royal Massage 6 Quart Hot Stone Heater

Нашиот грејач со топол камен од 6 кварти обезбедува капацитет за загревање од 45 жешки камења, брзо време на загревање, технологија за „допир со ладен ѕид“ и компактна погодност за да се обезбеди вистинско холистичко искуство со топли камења. Овој грејач е совршен за загревање камења за маникир, педикир и лице или кога се потребни помали волумени. 115V Висококвалитетен грејач дизајниран специјално за загревање камења за масажа Погоден за сетови за масажа со топли камења од 45 парчиња Рачки на допир за подобрено ракување Отстранлив резервоар за вода обложен со тефлон за лесна чиста завршница Контролата на температурата има поставка за „предзагревање“ од 375 степени целзиусови за брзо загревање на водата“. Работен опсег“ од 120-150 степени целзиусови ви овозможува брзо да ги доведете камењата до саканата температура за терапевтска употреба, а потоа да одржувате постојана, рамномерна топлина. Надворешните димензии се 15″ x 11″ x 7″ Камените грејачи се многу лесни за употреба. Наполнете го садот со ладна вода и прилагодете ја саканата температура за вашиот третман. Одржувајте ја температурата преку мерачот на температура додека не заврши третманот. Грејач изработен е од не’рѓосувачки челик, а капакот е изработен од алуминиум.Оваа конструкција го прави долготрајно, без ‘рѓа и севкупно ефикасен дизајн.

7,000ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?