Beauty Mask

ЛЕД ШАРЕНА МАСКА ЗА УБАВИНА

Антибактериски

Против стареење

Промовира колаген

Ја затегнува опуштената кожа

Ги намалува фините линии и брчки

LED Високо-технолошкиот инструмент за убавина за оптичко избелување го користи принципот на фотодинамичка терапија. Содржи маска за лице и врат.

Водич за 7 бои:

Црвена светлина – Ја подобрува активноста на клетките и го промовира формирањето на колаген што резултира со затегнување на кожата и ја зголемува еластичноста. Исто така, помага при избелување на кожата и брчките, а исто така ја подобрува состојбата на кожата, ги намалува порите, ја зацврстува кожата и ја поправа оштетената кожа.

Сина светлина – има антибактериско дејство без да им наштети на состојбите на кожата. Со текот на времето помага значително да се намалат акните и да се поправа кожата без лузни и воспаленија.

Зелено светло – ја неутрализира и балансира стабилноста на кожата. Го намалува лачењето на маснотии на кожата, ефикасно го ублажува менталниот стрес.

Жолта светлина – Ја намалува пигментацијата, промовира лимфна дренажа. ја подобрува грубата кожа, ги третира фините линии и брчки, го намалува црвенилото на кожата и го зајакнува имунитетот на кожата.

Виолетова светлина – Комбинацијата на црвена и сина светлина создава виолетова светлина, која помага да се елиминираат токсините. Исто така го намалува воспалението и го подобрува заздравувањето и циркулацијата на крвта. Како резултат на тоа, виолетова светлина се препорачува по агресивни и инвазивни третмани (како што се ботокс, филери или ласери), бидејќи значително го намалува воспалението и трагите. Исто така, помага за заздравување на раните; ги намалува видливите акни и траги од акни.

 

Цијанинска светлина – Оваа светлина ја активира енергијата во клетките, олеснувајќи ја нормалната функција на метаболизмот. Енергијата тече низ кожата и остатокот од телото. Како резултат на тоа, има релаксирачки, енергичен и смирувачки ефект врз кожата. Бела светлина – Оваа светлина продира длабоко во кожата, го забрзува метаболизмот и го подобрува изгледот на опуштената кожа и фините линии.

ЛЕД маската се препорачува да се користи навечер, по чистење на кожата со вода и пред нанесување на какви било производи.

4,000ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии,