Vegan Lipliner Pencil Rose

Alix Avien Vegan Lip Pencil е високо пигментиран, дрвен молив што може да се остри за прецизна облога за совршено обликување и контура на усните. Неверојатната мека и кремаста текстура се лизга без напор за точна дефиниција додека беспрекорно ги оцртува усните или ги бои со екстремна удобност. Иновативните безбедни пигменти обезбедуваат одлично ослободување на боја во само една апликација за да се создаде похрабар изглед и различни ефекти на усните.

Овој лајлинер, исто така, помага да се продолжи трошењето на кармин додека ја подобрува трајната моќ на бојата на шминката за усни. Формулата е збогатена со висок процент на органско кокосово масло, што е вистински мелем за кожата. Познато по своето хранливо дејство, ова масло го смирува пукањето и спречува дехидрација додека длабински ја навлажнува кожата. Текстурата е комплетирана со витамин Е, гама оризанол и сферична силициум диоксид за мек фокус.

Претставен во 6 опции за боја.

400ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии, ,