Vegan Mineral Powder 01

Alix Avien Vegan Mineral Powder е ултра фина, свилено-мазна пресувана пудра која создава комплетен изглед со завршница без сјај. Поставува течни, кремасти производи за шминка за лице, обезбедувајќи мек мат ефект и блокирање на шминката за подолго носење. Исклучително пријатната текстура се шири лесно и хомогено, се вклопува беспрекорно лизгајќи низ кожата рамномерно за нанесување без напор.

Формулата содржи Lactobacillus Acidophilus, инкапсулирана активна состојка која делува како минимизирање на порите, помага да се навлажнува кожата и да се регулира pH вредноста. Исто така, ја штити кожата од надворешни фактори за да спречи идно оштетување. Наполнет со минерален пигмент за смирување и омекнување на кожата. Мешавината на специјални полнила и пигменти обезбедува луксузно чувство на кожата, ја подобрува адхезијата на кожата и обезбедува извонредно лизгање. Дејствувајќи како средство против стврднување, исто така ја подобрува исплатливоста на бојата и влијае на мазната текстура. Презентирано во елегантно, практично пакување со компактно огледало за лесно допирање во текот на денот.

Достапен во 6 опции за бои.

1,040ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии, ,