Vegan Liquid Foundation 103

Alix Avien Vegan Liquid Foundation е свилено-мазна формула со подобрен ефект на прикривање и природен сјаен финиш. Неговата лесна, удобна текстура обезбедува хомогена покриеност и рамномерно ширење, мешајќи се беспрекорно за долготраен и беспрекорен изглед на кожата.

Комбинацијата на витамин Б9, екстракт од филтрат од фермент бацил/фолна киселина и хијалуронска киселина во формулата помага да се намалат брчките преку стимулирање на растот на клетките. Овој извонреден состав на уникатни компоненти создава заштитна бариера за зголемување на отпорноста од УВ светлина. Исто така, обезбедува навлажнувачки ефект додека ја поддржува еластичноста на кожата. Обложено со амино пептид за да помогне во намалувањето на појавата на фини линии и експресивни брчки.

1,400ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?