Vegan Liquid Concealer Light

 

Alix Avien Vegan Liquid Concealer е долготрајна, високо пигментирана формула која е создадена за ефикасно камуфлирање на секаков вид на несовршености и обезбојувања. Нејзината кремаста кадифена текстура дава меко, но прашкасто чувство и мат финиш, додека го распрснува изгледот на какви било проблеми на кожата без да се смири или да се замрси. Мешавината од емулгатори што ги содржи делува како природен навлажнувач и сензорен засилувач создавајќи заштитен слој за да се спречи губењето на влагата, па затоа се минимизира појавата на фини линии и брчки.

Составот од цветна вода Rosa Damascena и цветното масло Rosa Damascena во формулата помага да се намалат видливите знаци на стрес и замор на кожата, да се намали појавата на темни кругови и темни дамки, да се осветли тенот на кожата, да се промовира виталноста на кожата и да се активира сјај за повеќе одморен, опуштен и освежен изглед. Облечен со уникатни полисахариди од алги кои играат значајна улога во намалувањето на појавата на темни кругови и ќесички под очите. Тие исто така помагаат да се заштитат од фото-стареење.

Поддржано од екстракт од овошје од калинка, моќен антиоксиданс кој е богат со витамин Ц за да го рафинира и осветли тенот. Веганскиот коректор за течности Alix Avien располага со прилагодено дизајниран апликатор со специјален облик за да стигне до секое место без влечење или влечење и да обезбеди висока, хомогена покриеност.

Претставен во 2 опции за боја.

610ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?