Vegan Mineral Blusher 104

Alix Avien Vegan Mineral Blusher е ултра фина, свилено-мазна, високо-пигментирана руменило во прав, која внесува допир на боја на лицето давајќи бестежинска, природна сјајна завршница. Неговата исклучително пријатна текстура лесно и хомогено се лизга, обезбедувајќи неодоливо мека, спојлива нанесување со без напор и рамномерно ширење, обезбедувајќи луксузно чувство на кожата.

Формулата е внесена со минерален пигмент за смирување и омекнување на кожата. Мешавина од специјални полнила и пигменти ја подобрува адхезијата на кожата и обезбедува извонредно лизгање. Дејствувајќи како средство против стврднување, исто така ја подобрува исплатливоста на бојата и влијае на мазната текстура што овозможува контрола на интензитетот на сенката за да се создадат различни ефекти од суптилни до задебелени.

Презентирано во елегантно, практично пакување со компактно огледало за лесно допирање во текот на денот.

1,150ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии, , ,