Matte Liquid Lipstick – 509 – Berry

Пробајте го овој уникатен течен кармин со разновидна текстура!
Тајната на впечатливите усни, овој мат течен кармин ја прави разликата со неговата ултра мазна текстура и карактеристики на издржливост. Веднаш по нанесувањето, екстремно мека, лесна и удобна формула се прилепува на усните трансформирајќи се во кадифено мат превез во боја оставајќи пријатна сензација на усните. Мазната кремаста, нелеплива текстура обезбедува совршено покривање и вистинска мат, отпорна на размачкана боја која трае 8 часа без сушење на усните. Овој целосно пигментиран течен кармин гарантира високо влијание на бојата со едно повлекување создавајќи изглед на пополни усни. Практичниот набран апликатор го прегрнува обликувањето на контурата на усните и облогата на усните за совршена дефиниција при секоја апликација.
Достапен во опсег од 24 впечатливи и есенцијални нијанси.
Погоден за сите видови.
Без парабен и глутен.
Дерматолошки тестирано.
550ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа