Rejuvenating Face Base Cream

Откријте ја подмладувачката моќ на Laminaria Digitata во нашиот основен крем за подмладување на лице SPF 30.

Оваа кафеава алга го подобрува природниот колаген на вашата кожа, измазнувајќи ги фините линии и оживувајќи ја нејзината еластичност за младешки сјај. Совршено е за одржување на мазна, еластична кожа. Нашиот крем е збогатен со екстракт од овошје од хибискус сабдарифа, кој ја штити и ја зајакнува липидната бариера на вашата кожа, зголемувајќи ја хидратацијата и спречувајќи оштетување. Дизајниран е да ја одржува вашата кожа хидрирана и заштитена, што ја прави идеална за секојдневна употреба.

Лесен и разновиден, подмладувачкиот крем за лице со SPF 30 е идеален под шминка или измешан со вашата омилена подлога. Брзо се апсорбира, нудејќи заштита со заштитен фактор 30 и хранење со Сквалан, глицерин и шеа путер. Искусете ја смирената, навлажнета кожа, подготвена за беспрекорна шминка. 

SPF 30

Погоден за сите типови кожа.

Некомедоген

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано.

1,100ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии, ,