Primary Pro Matte

Прајмер за шминкање лице кој веднаш ја измазнува кожата давајќи луксузен свилен мат финиш без да ја исуши кожата.

Го продолжува носењето на шминката до 12 часа обезбедувајќи ја ефикасноста на контролата на лојот за долготрајна, без сјај на тенот. Ја подобрува размачкувањето создавајќи мазно, рамномерно платно за беспрекорна примена на основата и обезбедува препознатливо свилено чувство. Дизајниран да ја подобри моќта на задржување на шминката, овој прајмер помага и да се намали изгледот на порите и фините линии додека пропушта доволно светлина да помине така што изгледот на кожата е природен. Покрај тоа, има траен капацитет за хидратација што резултира со постојана удобност.

 

Погоден за сите типови кожа.

Особено се препорачува за мрсна и комбинирана кожа.

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано.

990ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа