Baked Powder – 204 True Apricot

Пудрата која е развиена со Baked Technology обезбедува единствена, воздушна текстура која совршено се топи во кожата.

Ултра фината кадифена пудра совршено одговара на тенот обезбедувајќи мека, долготрајна мат завршница со својства што апсорбира сјај. Дизајниран да ја држи основата на место, оваа пудра може да се користи и сама за да се изедначи тонот на кожата и да се усоврши секој изглед за природно полирана кожа со беспрекорен изглед. Разноврсна за употреба, печениот прав е соодветен и за влажно и за суво нанесување: обезбедува поголема покриеност кога се нанесува влажно. Сува употреба е ефикасна за поприроден ефект. Испечен до совршенство, пудрата се суши назад во неговата почетна недопрена состојба за да биде бесконечно тужена сув или влажен. Презентиран во елегантно, практично пакување со компактно огледало што го прави совршен за допири во движење.

 

Достапен во 4 различни опции на бои.

Погоден за сите типови кожа.

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано.

550ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа