Ultra Closer Foundation – 03

Подлога која нуди ултра покривање и обезбедува високи перформанси со својата интензивна кремаста текстура.

Бестежинската, свилено-мазна формула ги крие сите несовршености на кожата, како што се лузни и флеки кои тешко се покриваат со само еден слој и и дава на кожата беспрекорен тен со природен сјај. Удобно и лесно нанесување додека ја одржува кожата навлажнета со состојки добиени од маслиново масло, оставајќи пријатно чувство на кожата.

Ultra Closer Foundation обезбедува интензивна заштита од штетните ефекти на сонцето, UVA/UVB со зајакнат SPF 35. Покрај тоа, кожата е поддржана со антиоксидантни витамини Е и Ц.

Достапен во 3 различни опции на бои.
Погоден за сите типови кожа.
Без парабен и глутен.
Дерматолошки тестирано.

1,500ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа