Liquid Concealer – 102 Rose Beige

Повеќенаменски коректор кој е развиен за моментално прикривање на несовршеностите и камуфирање на промената на бојата на кожата од стареењето, давајќи меко, но прашкасто чувство и мат финиш.

Кремаста кадифена текстура што не стврднува и не се стврднува, обезбедува висока и хомогена покривност за ефикасна корекција на кожата. Инфузија со емолиенти и навлажнувачи кои создаваат заштитен слој за задржување на влагата што резултира со минимизирање на појавата на фини линии и брчки. Украсен со екстракт од овошје од калинка, познат по своите моќни антиоксидантни својства за да го рефинира и осветлува тенот.

Се одликува со прилагодено дизајниран апликатор со специјален облик за да стигне до секое место без влечење и влечење, а истовремено обезбедува рамномерна и беспрекорна примена. Овој сенаменски коректор може да се користи и за контура, истакнување и извајување на кожата.

Достапен во 8 различни опции на бои.
Погоден за сите видови.
Без парабен и глутен.
Дерматолошки тестирано.

600ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа