CC Cream – Yellow

Крем за корекција на тенот кој е развиен со Smart Encapsulated Pigment Technology за изедначување на тонот на кожата, обезбедувајќи беспрекорна покриеност и здрав изглед.

Совршено компатибилен со тонот на кожата, CC Cream обезбедува светол, природен и жив изглед без потреба од интензивна шминка. Ултра меката, лесна формула обезбедува беспрекорно мешање и хомогена размачкување со мазно чувство. Поддржано од природни состојки за навлажнувачки својства. Ја заштитува кожата од штетните ефекти на UVB и UVA зраците со заштитен фактор 15.

Претставен во 3 нијанси:
Жолта за да додаде топлина, да се спротивстави на нерамномерниот тон на кожата, да ја елиминира досадноста и да помогне да се сокријат темните дамки.
Зелена за да помогне во неутрализирање на несаканото црвенило за изедначена кожа.
Неутрално за омекнување на недостатоците на кожата и за видливо намалување на изгледот на промена на бојата, хиперпигментацијата, темните дамки и старечките дамки, оставајќи ја кожата изедначена и подобрена.

Погоден за сите видови.
Без парабен и глутен.
Дерматолошки тестирано.

900ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа