Volume Mascara

Маскара за волумен и завиткување која е развиена за згуснување, подигнување и виткање на трепките за издувен ефект.

Кремаста формула која лесно се нанесува, дава ефект на обвивка и го подобрува изгледот со високо спектакуларен финиш кој трае. Брзо се суши по нанесувањето обезбедувајќи резултат без лушпи што го одржува трепките да се чувствуваат флексибилни, не вкочанети и кршливи. Кривата на силиконската четка обезбедува моментален ефект на зголемување на волуменот и подигнување, нудејќи највпечатлива шминка за трепките. Обложено со пантенол кој помага да се подобри изгледот на трепките додека ги храни и зајакнува, а исто така го спречува оштетувањето на трепките.

 

Погоден за сите типови и состојби на трепките.

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано.

Офталмолошки тестирано.

600ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа