Ultra Definition Mascara

Оваа маскара е направена од 85% состојки од природно потекло.

Урамнотежената мешавина од восок од маслиново, Copernicia Cerifera Cera, восок од ориз, восок од Shorea и овошен восок Bayberry помага да се дефинираат и издолжат трепките со супериорно долготрајно, издржливо држење, притоа давајќи омекнувачки, згуснувачки и навлажнувачки ефекти. Преполн со активни состојки кои се добри за трепките за хидратантни и кондициони својства. Формулата за долго носење се напојува со скапоцен дијамант во прав и црни влакна со форма на „цвет“ кои го подобруваат волуменот за неверојатен поглед.

Четка во облик на жена направена од влакна која се состои од 100% обновлива суровина од фабриката за рицинусово масло. Поради специјалниот облик на четката, трепките се туркаат нагоре при нанесувањето и стануваат ултра виткани и издолжени додека се покриваат со најголемиот дел. Полузатворената површина на четката го прави трепките полесно да паѓаат во празнините, каде што најголемиот дел се таложи внатре, а со тоа може да се транспортира поголем дел на трепките што резултира со интензивен волумен и ултра дефиниција.

Посилната структура на влакната исто така обезбедува многу добро раздвојување. Беспрекорната кохезија на формулата и структурата на стапчето за маскара не оставаат нечепнати трепки со премачкување на производот дури и на најситните, најнепријатни влакна, истовремено обезбедувајќи дозирана испорака на најголемиот дел со секој потег за дефиниција што ги отвора очите.

Погоден за сите типови и состојби на трепките.

Без парабен и глутен.

Офталмолошки тестирано.

1,200ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии,