Lash Styler Mascara

Lash Styler Designer маскарата е направена од 85% состојки од природно потекло.

Урамнотежената мешавина од восок од маслиново, Copernicia Cerifera Cera, восок од ориз, восок од Shorea и овошен восок Bayberry помага да се дефинираат и издолжат трепките со супериорно долготрајно и издржливо држење. притоа дава омекнувачки, згуснувачки и навлажнувачки ефекти. Преполни со активни состојки кои се добри за трепките за хидратантни и кондициони својства.

Формулата е збогатена со скапоцен дијамант во прав и црни влакна со облик на „цвет“ кои го подобруваат волуменот за неверојатен поглед. Оваа маскара прави чуда благодарение на својата екстра голема четка во форма на жена која обезбедува небесни издолжени трепки. Полузатворената површина на четката овозможува рамномерна испорака на најголемиот дел и совршено ги одвојува трепките.

Благодарение на специјалната четка во форма на песочен часовник, трепките се туркаат нагоре при нанесувањето и стануваат виткани и издолжени додека се покриваат со најголемиот дел. Оптимално издолжување на трепките и без грутки благодарение на влакната од шипки во облик на клин кои полесно продираат во трепките за да се обезбеди идеална склопливост и подобро раздвојување на трепките.

Погоден за сите типови кожа

Без парабен и глутен.

Офталмолошки тестирано.

1,300ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии,