Curl Queen Mascara

Маскарата Curl Queen е направена од 77% состојки од природно потекло.

Збогатен е со синергетска мешавина на меки и податливи восоци, како што се минерални восоци, Copernicia Cerifera Cera, восок добиен од ориз и вегански восок, кои на текстурата и даваат кремаст и висока флексибилност, гарантирајќи издржлив ефект со екстра волумен. Обложена со навлажнувач, одлична хидратантна состојка која помага да се создаде мека и мазна текстура додека промовира задржување на влагата во трепките за долготрајни резултати. Специјалниот пептид во формулата помага да се стимулира синтезата на меланин за да се интензивира природната пигментација на трепките.

Заоблената форма на четката беспрекорно се прилагодува на обликот на очното јаболко, а конусниот врв на четката овозможува практично нанесување на аголот на очите. Поради обликот на четката, трепките се туркаат нагоре и стануваат виткани и издолжени додека се покриваат со најголемиот дел. Затворената површина на четката обезбедува рамномерна испорака на најголемиот дел и совршено ги одвојува трепките. Дизајнирани со SEPA Technology, краевите на влакната на влакната се мелени во форма на клин за полесно да навлезат во трепките за да се обезбеди оптимална компатибилност и подобро раздвојување на трепките додека се постигнува побрз и порамномерен резултат на нанесување.

Погоден за сите типови и состојби на трепките.

Без парабен и глутен.

Офталмолошки тестирано.

1,200ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероии, ,