Eyeshadow Palette – 999 All Seasons

Суштинска палета на сенки за очи со 12 нијанси со целосни пигменти за да се создаде изглед со неограничени варијации и димензии и за дневно и за вечерно носење.

Бестежинската, ултра-фина, хомогена текстура на прав се нанесува рамномерно, нуди супериорна спојливост и без напор, беспрекорно размачкување. Свилено-мазната, високо пигментирана формула обезбедува моментално и лесно ослободување на бојата за долготраен изглед на очите. Презентирано во 5 различни палети со разновиден опсег на бои: Тропски букет за наелектризирање на изгледот со живописни неонски мат бои; Гламурозна Галакси / Време на кафе / Опсесивна зависност / Сите годишни времиња за врамување на очите со спој на носење смели и природни нијанси во различни завршетоци, од мат до гламурозно треперење. Доаѓа во преголем компактен со апликатор со двоен крај за лесна, прецизна примена.

 

Погоден за сите типови кожа.

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано.

Офталмолошки тестирано.

1,800ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?
Катероиа