InkLiner Pensil Orion Gray

Течен молив за очи со фломастер со висок интензитет со разноврсна апликација за разновиден изглед и прецизна, богата боја за носење до 24 часа.

Оваа облога со мастило е дизајнирана да обезбеди целосна контрола и беспрекорно чисти линии со голема моќ на задржување. Формулата за брзо сушење се лизга без прескокнување или влечење, обезбедувајќи водоотпорна, отпорна на дамки и финиш што не се пренесува.

Збогатен со саѓи пигмент кој генерира оптимална и целосна покриеност на најцрното. Мекиот и флексибилен врв обезбедува прецизна контура со само еден потег следејќи ги кривините на очите за да создаде секаков тип на линии – од тенки до задебелени линии.

Погоден за сите типови кожа.

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано.

Офталмолошки тестирано.

900ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?