Eyebrow Mascara – 803 Deep Brown

Затемнет гел за веѓи кој е дизајниран да ги скротува, пополнува и поставува веѓите во еден лесен чекор.

Формулата исполнета со влакна, отпорна на вода ги исполнува и усовршува веѓите со прецизна дефиниција, така што веѓите изгледаат природно подобрени и негувани. Веднаш ги волуменизира веѓите обезбедувајќи средна покриеност и ефект на густ изглед кој трае без чувство на вкочанетост благодарение на правилната рамнотежа на цврстината и флексибилноста на текстурата.

Маскарата за веѓи содржи Lakesis, масло кое се добива со екстракција од кристални капки собрани на Pistacia lentiscus. Ова скапоцено масло е познато како силно и ефикасно за издолжување на веѓите. Овој подобрувач на веѓите се одликува со мини-четка со конусна форма која е исклучително прецизна за нанесување. Остриот врв помага да се дефинираат потесните делови на веѓите обезбедувајќи целосна контрола на облогата на крајниот ефект на шминкање.

Достапно во 4 опции за бои.

Погоден за сите типови кожа.

Без парабен и глутен.

Дерматолошки тестирано.

800ден
Add to Wishlist
Compare

Delivery & Return

We want you to be happy with your purchase and we apologize if it is not. For whatever reason that you are not satisfied, we would be most happy to provide exchanges and returns for all items purchased from us if the following conditions are met.

Rules

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

Interpretation and Definitions

All exchanges and returns would need to be raised within 10 days of the invoice date for Singaporeorders, and 20 days for overseas orders. For local deliveries, there is an option to exchange at any of our boutiques within Singaporeor through our online portal at www.company.com. All requests for returns however, would need to be strictly made online at www.company.com for both local and overseas deliveries.

US Numeric Size
Waist
US Denim Size
Hip
Chest
XS
0 ( 000 )
23
32
44
55
S
24
23
32
44
55
M
25
23
32
44
55
L
26
23
32
44
55
M
29
23
32
44
55
L
32
23
32
44
55
M
34
23
32
44
55
Дали ти треба помош?