Лакови за нокти Alix Avien Paris погодни за зимската сезона

Доаѓа со промена на бојата со годишните времиња. Додека во есен или зима се претвора во повеќе земјени тонови, во зимските месеци се избираат различни бои. Ефектот на годишните времиња е всушност форма на живот претставен од природата. Имаме причини како промената на дрвјата и посивувањето на временската структура. Alix Avien Paris ви ги нуди најсоодветните бои за лакови за нокти во овој момент. Ноктите имаат важна улога како извор на естетски изглед. Како да избегате од вашата зона на доверба и да пробате различни тонови оваа зима? Тука сме со нашите зимски бои за лакови кои ги подготвивме за вас!

Бои за зимската сезона

Меѓу боите на лакови на Alix Avien, ја нудиме секоја боја наместо да врзуваме одредена боја за годишните времиња. Зимската сезона, како што е општо познато, ја формира основата на црвената боја. Можете да ја направите вашата разлика меѓу белците со непречено нанесен црвен лак. Можете да изберете боја која одговара на новогодишниот дух со нашата серија црвени лакови за нокти.

Во текот на зимските месеци, кога земјените тонови се напуштаат, започнува преминот кон бои како темно сина, црвена и бордо. Со овие бои можете да направите различни комбинации кои постепено нудат жива структура и да ја пронајдете бојата која најмногу ви одговара. Ве очекуваме во нашиот магичен свет со боите за лакови Alix Avien погодни за секој тон.

Едноставен стил на зимата: Nude

Има некои алишта познати како парчиња за спасување. Овие комбинации може да се користат за секоја пригода и ќе го спасат денот. Исто така, такви бои има и во зоната на зимскиот лак. Голите бои, кои одговараат на секоја облека благодарение на нивната едноставна структура, станаа популарни во зимските месеци. Со избирање на еден тон потемен од тонот на вашата кожа, можете да направите вашите нокти да изгледаат добро негувани и да постигнете едноставен изглед.

Иако се претпочитаат потопли бои кога станува збор за зимски лак, секогаш можете да изберете гол лак за едноставен изглед. Можете да присуствувате на стилска покана со искри што ги додавате на оваа боја што одлично се вклопува со секоја облека.

Мат лакови за љубителите на пастелни тонови

Кога станува збор за зимскиот лак, може да наидете на многу различни ваги во боја. Во овој момент, ако сакате да направите свој избор и да пробате нови стилови, треба да ги испробате нашите мат лакови за нокти. Можете да купите мат лак или да користите матификатор.

Можете да изберете мат лак за вашиот маникир во текот на зимските месеци. Најосновниот совет што можеме да ви го дадеме на оваа тема е дека вашите нокти се мазни. Површината на ноктите треба да ја измазните со сунѓерскиот дел од турпијата за нокти. На овој начин лакот ќе изгледа подобро.

Зимски лакови за нокти Alix Avien

Alix Avien ви нуди најдобра нега со лак и многу различни производи. Можете да го најдете најдобриот лак за нокти што одговара на бојата на вашата кожа и да ги користите најдобрите нијанси. Доколку не сакате да се откажете од зимските тонови, можете да изберете црвени и бордо бои. Важно е која нијанса на црвена, иконска боја, ќе ја изберете. Црвениот лак, кој изгледа убаво на долги нокти, можете да го користите со која било комбинација.

Можете да изберете бордо боја која ќе ја оживее едноставноста на зимата и ќе ја додаде убавината што ја сакате на вашите нокти. Бордо боја, која често е вклучена во зимскиот лак, можете да ја користите на различни начини. Со францускиот маникир, можете да користите црвени тонови за да ја надополните едноставноста на вашите нокти.

Можете да измешате бои во пределот на лакови и да го искористите духот на зимата на вашите нокти. Можете да го привлечете целото внимание со негувани нокти и правилен избор на бои. Можете да ги направите вашите нокти најдобро со непречено возење и правилни мешавини на бои. Сепак, приоритет секогаш треба да ви бидат негуваните нокти. Не треба да го занемарите маникирот!

Како Alix Avien Paris, ви го нудиме најдоброто во шминка и нега. Можете да ги пробате нашите лакови за да блеснат и да привлечат внимание насекаде!

Share on: